ПИШИ КАО ШТО ГОВОРИШ

Датум: 27. Januar 2014 21:13 Категорија: Новости

ОДРЖАНО ПРВО КВИЗ ТАКМИЧЕЊЕ – „ПИШИ КАО ШТО ГОВОРИШ!“

У нашој школи у Брестовцу,  у понедељак, 23. децембра 2013. год. одржано је прво квиз такмичење под називом „Пиши као што говориш!“. Учествовале су екипе из Брестовца, Метовнице и Шарбановца. Тема квиза је била развој писмености, а ученици су показали своје знање о развоју српског језика, ћирилице, о Ћирилу и Методију, Светом Сави, Доситеју Обрадовићу, Вуку Стефановићу Караџићу, Петру Петровићу Његошу, Иви Андрићу и Десанки Максимовић.

Екипе су имале пет чланова, два ученика шестог и три ученика седмог разреда. Квиз је имао пет игара, а борба је била поштена. Квизу је присуствовао велики број ученика наше школе.

По завршетку квиза резултат је био следећи:

1. место – Екипа 2 – Метовница

Чланови екипе: Филип Јанковић, Сабрина Брчић, Катарина Бешиновић из VII-2 и Јована Несторорвић и Софија Брчић изVI-2.
Екипу је припремала наставница српског језика, Дијана Маринковић.

2. место- Екипа 1- Брестовац

Чланови екипе: Александра Драгомировић, Анђела Николић, Марија Марић из VII-1 и Немања Илић и Ана Јовановић из VI-1.
Екипу је припремао наставник српског језика, Тихомир Стројић.

3. место- Екипа 3 – Шарбановац

Чланови екипе: Стефан Србуловић, Младен Голубовић, Даница Траиловић из VII-3 и Миљана Пезеровић и Ања Владић из VI-3.
Екипу је припремала наставница српског језика, Мира Стевановић.

Чланови комисије били су: Тихомир Стројић, Мира Стевановић, Дијана Маринковић, Зорица Јелић (председник комисије) и Снежана Живковић.

Организатор квиз такмичења је наставница историје Снежана Живковић уз стручно-техничку подршку  директора школе Аце Младеновића и педагога школе Милене Вељковић.

ЧЕСТИТАМО УЧЕНИЦИМА  И НАСТАВНИЦИМА И ЗАХВАЛНИ СМО НА ТОМЕ ШТО СУ СВОЈИМ ЗНАЊЕМ И ЗАЛАГАЊЕМ СЛАВИЛИ ПИСМЕНОСТ, КУЛТУРУ И ОБРАЗОВАЊЕ!

Снежана Живковић