Тимочки научни торнадо 2013

Датум: 01. Decembar 2013 12:36 Категорија: Новости

Наши ученици и наставници узели учешће на Другом фестивалу науке "Тимочки научни торнадо"

Дана 16.11.2013. године одржан је Други фестивал науке „Тимочки научни торнадо" у ОШ „Душан Радовић" у Бору, где су ученици ОШ „Станоје Миљковић" Брестовац узели учешће.
Наиме, ученици Основне школе „Станоје Миљковић" Брестовац су са својим професорима (Александар Богосављевић, проф.биологије; Снежана Каличанин, проф. хемије; Александра Катић, проф. разредне наставе) учествовали са следећим огледима:

Биологија

1.  Одређивање крвних група
2.  Пламен свеће „једе" кисеоник
3.  Доказивање биљних пигмената

Ученици: Ања Милутиновић (Vl-З), Ања Владић (Vl-З), Јован Врчежић (Vl-З), Алекса Ђелић (Vl-З), Леа Крстић (Vl-З), Младен Голубовић (Vll-З), Алекса Владић (Vll-З) и Јелена Костић (VII-3)

Кординатор: Александар Богосављевић, проф.биологије

Хемија

1.  Незапаљив новац
2.  Слонова паста
3.  Купус као индикатор
4.  Вулкан