Србија у Првом светском рату

Датум: 14. Novembar 2013 18:08 Категорија: Новости

Прича о јунаштву, мучеништву и слави једног народа

У оквиру обележавања државног празника – Дана потписивања примирја у Првом светском рату – ученици седмог и осмог разреда одржали су 12.11.2013. године јавни час историје на тему : Србија у Првом светском рату – Прича о јунаштву, мучеништву и слави једног народа. Час је одржан за ученике трећег, четвртог, петог и шестог разреда, наставнике и све заинтересоване. Ученици су представили учешће Србије у Првом светском рату од 1914. до 1915. кроз презентацију историјских чињеница, одабраних историјских извора, казивање стихова инспирисаних овим историјским дешавањима и интерпретацију композиција „Марш на Дрину“ и „Тамо далеко“.

У припреми часа учествовали су наставници Снежана Живковић и Жељко Станковић и сви ученици седмог и осмог разреда.

Снежана Живковић