Одељење VI-1 у посети Зоолошком врту у Бору

Датум: 15. Oktobar 2012 18:06 Категорија: Новости

Ученици одељења VI-1 су  6. октобра 2012. у пратњи одељенског старешине Снежане Живковић посетили Зоо врт у Бору.

Ученици су обишли врт и видели око педесет различитих животињских врста. Највећу пажњу ученика привукли су бели лав Душан, мали лав Мара, медведи и мајмуни, али и игуане и змије. Разговарало се о карактеристикама дивљих животиња и њиховом начину живота.

Ученици се слажу да им је драго да могу да у својој близини виде различите животиње и што се у врту лепо брину о њима, али верују да би те животиње биле срећније у свом природном окружењу. Ученици су разумели значај поштовања природе и заштите животне средине.

Šesti razred u borskom Zoo  Šesti razred u Zoo

Након пријатног поподнева у врту ученици су прошетали градом и наставили дружење и забаву у рекреативном парку. Схватили су да могу кроз игру и забаву да брину о свом здрављу и увидели значај физичке активности.

Овим целодневним дружењем у Бору ученици одељења 6-1 обележили су Дечју недељу и научили много о природи, животињама, о Бору, другарству, али и једни о другима.

(Текст и фото: Снежана Живковић)