Признања нашим ученицима и учитељима

Датум: 10. Oktobar 2012 21:36 Категорија: Новости

Поводом Дечје недеље Учитељско друштво у Бору организовало је приредбу на платоу испред  Дома културе у Бору 4. октобра 2012.

Учествовали су ученици скоро свих основних школа из Бора.

Ученици млађих разреда наше школе из Брестовца, Шарбановца и Метовнице представили су се разноврсним програмом.

Тијана Илић,  ученица III-1 из Брестовца рецитовала је песму „Пера као доктор“Ј.Ј.Змаја коју је припремила уз помоћ учитељице Бобане Блажевић.

Ученици млађих разреда из Шарбановца су припремли ритмичку тачку уз песму „Сунцокрети“. У припреми тачке помогла је васпитачица Ана Драгојић.

Ученици из Метовнице представили су се фолклорном тачком коју су припремили уз помоћ учитеља Дејана Марковића.

Ученици наше школе су награђени и за учешће на ликовном и литерарном конкурсу.

Похвалу и књигу као награду за освојено прво место у литерарном саставу „Слушај свете, ја сам дете“ од стране Учитељског друштва Бор, добили су ученици:

Никола Калиновић, III-1 из Брестовца (учитељица Бобана Блажевић)
Лазар Првуљесковић,
II-2 из Метовнцие (учитељ Дејан Марковић)
Ана Перић, IV-3 из Шарбановца (учитељица Драгана Стојановић).

За ликовни рад похваљени су награђени књигом ученици:

Ана Голубовић, II-1 из Брестовца (учитељица Невенка Петровић)
Анђела Тодоровић, IV-2 из Метовнице (учитељ Дејан Марковић)
Теодора Крачуновић, III-3 из Шарбановца (учитељица Мила Јовановић).

У оквиру манифестација Дечије недеље ученици првог разреда из Брестовца, уз педагошку помоћ учитељице Невенке Петровић, организовали су акцију прикупљања играчака за дечје одељење болнице у Бору.