Небески ловци

Датум: 05. Decembar 2015 12:08 Категорија: Новости

Ученици посетили изложбу „Небески ловци“

Сви ученици млађих разреда и деца припремног одељења Основне школе "Станоје Миљковић", издвојено одељење Шарбановац, у пратњи учитељица и васпитачице, посетили су, дана 01.12.2015, Музеј рударства и металургије у Бору и изложбу „Небески ловци“.

Чули су на почетку излагање о ретким и угроженим врстама птица у Србији. Објашњено им је које су заштићене врсте и шта та заштита подразумева. Речено им је да је ово поставка Природњачког музеја из Београда, а да ове препариране птице нису убијане, већ да су у природи нађене угинуле, па потом препариране (не убијају се, строго је забрањено, јер су под заштитом државе).

Ученици су том приликом у оквиру фестивала археолошког филма, такође у музеју, погледали кратак филм о Виминацијуму.

У припреми и реализације посете ове изложбе учествовали су васпитачица и учитељи: Ана Драгојић, Александра Катић, Драгана Стојановић и Мила Јовановић.

Александра Катић