Миљана Петрујкић

|  ЂАЧКА ПОЕЗИЈА  |  ЂАЧКЕ НОВИНЕ  |  ЂАЧКО СЛИКАРСТВО  |  ЂАЧКА ПРОЗА  |
|  Никола Калиновић  |  Анамарија Антонијевић  |  Лазар Првуљесковић  |  Мила Марић  |  Сашка Никољесковић  |  Ана Голубовић  |  Миљана Петрујкић  |

Желим да ми се оствари...

Жеља коју бих хтела да остварим јесте да летим авионом.

Тата је пре неколико месеци обећао да ће ми испунити ову велику жељу, али још увек није био у прилици да ми је оствари.

Причао ми је да ни он никада није летео авионом па ће се зато потрудити да бар ја полетим у небо.

Волела бих да са висине гледам мој мали град и машем људима. Да скочим падобраном и додирнем нежне облаке.

Да у авиону обиђем цео свет, да са птицама полетим на југ. Била бих пажљива да их не уплашим.

Волела бих да једне ноћи авионом одлетим до неба и тамо упознам звезде.

Знам да мој тата кад нешто обећа то и испуни, зато сам сигурна да ћу летети једном авионом.

Док ми се жеља не оствари ја стрпљиво чекам и машта и замишљам како је лепо летети авионом.

2015.