Сашка Никољесковић

|  ЂАЧКА ПОЕЗИЈА  |  ЂАЧКЕ НОВИНЕ  |  ЂАЧКО СЛИКАРСТВО  |  ЂАЧКА ПРОЗА  |
|  Никола Калиновић  |  Анамарија Антонијевић  |  Лазар Првуљесковић  |  Мила Марић  |  Сашка Никољесковић  |   Ана Голубовић  |  Миљана Петрујкић  |

Жеља која ми се неће остварити

Сећам се, иако сам тада била мала, моја прабака је са мном проводила време у игри.

Желела је да, као и остале баке, плете џемпере али то није могла јер је у младости изгубила руку. Чешљала ме и бринула о мени.

Чувала је стоку и певушила. Успављивала ме певајући успаванке.

Играле смо се тако што би она од крпица правила луткице које сам ја дуго чувала.

Онда је бака преминула. Дуго сам плакала. Слика је било мало које би ме на њу подсећале, али су ту биле луткице од крпица и успаванке које су ми помогле да је не заборавим.

Желела бих да вратим време уназад, али то није могуће.

Много ми недостаје моја бака волела бих да је још једном видим и да је загрлим.

Она ће за мене увек бити жива успомена и биће увек ту у мом сећању.
2015.

Моја новогодишња жеља

Ове године је снег пао мало раније. Нова година се ближи, а са њом и овогодишње жеље. Пакетићи још нису стигли, ја се надам да ће да стигну.

Поред пакетића, ја желим да ми се оствари и једна моја велика жеља - да добијем своју собу. Надам се да ће тата да доврши радове. Тата ми је рекао да за то треба још пара. Зато је то тако тешко да се испуни. Опет се надам да ће родитељи то да заврше и да нова година да ми буде срећна.

Ја се много радујем Новој години јер китимо јелку. Волела бих да Деда Мраз не дели само слаткише него и остварује жеље.

2012.