Првуљесковић Лазар

|  ЂАЧКА ПОЕЗИЈА  |  ЂАЧКЕ НОВИНЕ  |  ЂАЧКО СЛИКАРСТВО  |  ЂАЧКА ПРОЗА  |
|  Никола Калиновић  |  Анамарија Антонијевић  |  Лазар Првуљесковић  |  Мила Марић  |  Сашка Никољесковић  |    Ана Голубовић  |  Миљана Петрујкић  |

Слушај свете, ја сам дете

Наша планета је пепуна деце. И мада мало, то не значи да немају право гласа. Па због тога цео свет треба да обрати пажњу на децу и чује њихову поруку.

Пошто сам и ја дете, волео бих да се и моја порука одраслима чује. Па зато родитељи, бабе, деде, председници, лекари слушајте. Волео бих да више никада не буде рата јер тада људи умиру и цео свет је мрачан и тужан. Волео бих да сви буду срећни и весели јер бих онда и ја био. Деца треба да се што више друже и играју, а да помало и уче па ће тако запамтити детињство по игри и радости. Воле бих да све школе буду сређене и чисте па да онда деци буде забавније да уче.

Моје жеље нису велике, али много значе. Слушајте децу, јер деца су украс света!

II-2, Метовница, X/2012.