Екскурзија - осми разред

Разреди:   први/други   трећи/четврти   пети   шести   седми   осми   |   како попунити уплатницу

Екскурзија за ученике ОСМОГ разреда у школској 2012/2013. год.

Дестинација   Путни првац
 ЗАПАДНА СРБИЈА     Брестовац, Метовница, Шарбановац - Параћин - Крагујевац - Чачак - Ужице - Мокра Гора - Тршић - Бања Ковиљача - Бранковина - Аранђеловац - Топола - Брестовац, Метовница, Шарбановац

Програм   Аранжман

1. дан - Полазак испред школе у договорено време и вожња преко Параћина, Крагујевца и Чачка са паузама по потреби групе, до Овчарско-Кабларске клисуре, дугачке око 20 км, у којој је смештено преко 12 манастира. Обилазак манастира Ваведење. Наставак пута преко Ужица до Мокре горе, пауза за ручак, а затим посета етно-селу Кустурица, а потом обилазак железничке станице уског колосека, јединствене по томе што успон од 650 м савладава путем осмице кроз Шарганску гору и вожња ћиром. Наставак пута до језера Перућац, смештај у хотел „Језеро“. Вечера, дискотека, ноћење.

2. дан -  Доручак, напуштање хотела, наставак пута до села Тршић, спомен дома Вука Караџића као и манастлра Троноша, који већ пуних шест и по векова немо стражари, умире у пламену и поново васкрсава“ једна од најстаријих средњовековних Немањићких задужбина. Наставак пута до Бање Ковиљаче, ручак, слободно поподне за разгледање једне од најлепших бања у Србији, вечера, ноћење.

3. дан - Доручак, напуштање хотела, трансвер групе до Ваљева и обилазак познате четврти зване Тешњар у коме се налази и Муселимов конак из XVIII века данас музеј са етнографском збирком. Обилазак трга са спомеником Десанке Максимовић а у пешачкој зони и споменик војводи Живојину Мишићу. Пауза за ручак. У наставку пута до села Бранковине, обилазак спомен комплекса породлце Ненадовић као и гроба наше велике песникиње Десанке Максимовић. Пауза за ручак. Наставак пута преко Аранђеловца до Тополе и обилазак Карађорђевог града у којем је и Музеј I српског устанка, касарна као и црква Св. Ђорђа, задужбина Петра И Карађорђевића. Долазак у Бор у вечерњим сатима.

- Превоз аутобусом туристичке класе

- 1 полу пансион у ХТЛ „Језеро“ ** у Перућцу

- 1 пун пансион у ХТЛ „Подриње“ у Б. Ковиљачи

- 2 ручка (Мокра гора, Ваљево)