"Свако двориште један парк"

Европски дан паркова који се од 1999. године обележава 24. маја уведен је како би се сви упознали са важношћу природе, а посебно зелених површина у градовима. Датум је изабран као дан када је у Шведској 1909. проглашено првих девет националних паркова. Тим за културне активности наше школе је покренуо активност "Свако двориште један парк". У наставку су слике дворишта ученика одељења првог разреда матичне школе.
Дан пчела

Добро дошли у наш свет пчела. Данас се широм света обележава Дан пчела, па и у нашој школи! Свуда можемо чути њихова зујања! Шта можемо да научимо од пчелица? Изузетно су организоване и неуморне су радилице! Код њих нема свађе, зависти и љубоморе. Храбро штите једна другу и своју кошницу!
Дечија машта, може свашта!

Ученици другог разреда су учили о материјалима, а затим направили права уметничка дела! То је мотивисало и старије ученике да се укључе и раде на овом задатку! Данас је ветровито и облачно, право време за креативност! Окрените се око себе, прикупите разне материјале и направите нешто лепо.
Израда заштитних маски у циљу превенције од COVID-19

У складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом, у склопу домаћег задатка из области Одрживи развој (тема: Рециклажа), ученици наше школе су у виртуелној учионици наставника биологије, Александра Богосављевића, били креативни и израдили заштитне маске у циљу превенције од COVID-19.
ДНК молекул

Ученици шестог разреда су били инспирисани наставним материјалом, који је за потребе виртуелног часа направио предметни наставник биологије Александар Богосављевић, да креирају ДНК молекул. Кроз игру, користећи различите материјале дошли су до занимљивих идејних решења! Похвале шестаци
ПРАЗНИК ВАСКРСА

Наши ученици су са својом наставницом верске наставе Валентином Грујић током претходних седмица бавили обичајима Васкрса. "Уђимо" у њихов виртуелни простор намењен за учење, подсетимо са зашто празнујемо Васкрс и на који начин. Васкрс је највећи хришћански празник. Тога дана је Господ Исус Христос васкрсао из мртвих, победио смрт и свима људима од Адама и Еве до последњег човека на земљи даровао вечни живот. Због значаја овога празника, свака недеља у току године посвећена је Васкрсу и свака недеља је мали Васкрс. Васкрс спада у покретне празнике, и празнује се после јеврејске Пасхе, у прву недељу после пуног месеца који пада на сам дан пролећне равнодневнице, или непосредно после ње, никада пак не пре те равнодневнице. Најраније може да падне 4. априла, а најкасније 8. маја по новом календару. За Васкрс су, такође, везани лепи обичаји у нашем народу. У целом хришћанском свету, па и код нас Срба, за овај празник је везаи обичај даривања јајима. Јаје је символ обнављања природе и живота. И као што бадњак горећи на огњишту даје посебну чар божићној ноћи, тако исто васкршње црвено јаје значи радост и за оне који га дају и који га примају.
Урами своју омиљену угрожену врсту

Наши петаци су били вредни у претходном периоду. Изучавали су угрожене врсте у својим виртуелним учионицама наставника биологије Александра Богосављевића, а затим радили на пројектном задатку "Урами своју омиљену угрожену врсту".
Читалачки пасоши

Стигли су и први Читалачки пасоши на адресу наше школе - улазнице у Земљу Читалића 2020. Поносне власнице пасоша су следеће ученице: Зорана Грујић 1/3 Софија Ракић 4/3 Александра Крачуновић 7/3 (Похваљене за први задатак -плакат) Зорана Грујић 1/3 Софија Ракић 4/3 Анђела Ђурић 4/3 Александра Крачуновић 7/3 (Похваљене за други задатак- разгледницу) Похвале за ученице
РАЗГЛЕДНИЦА ПУТОВАЊА ИЗ ОМИЉЕНЕ КЊИГЕ

Наши читалићи прате изазове Ауторског тима и одговарају на њих. Други изазов: Креирај разгледницу путовања из омиљене књиге