ОБЕЛЕЖАВАЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ТОЛЕРАНЦИЈЕ У ШАРБАНОВЦУ

Толеранција се мора учити, као што морамо научити и како да сукобе мирно решавамо јер су они саставни део живота свакога од нас. Сви заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања, и да радимо на стварању отвореног и толерантног друштва које уважава различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности... Поводом обележавања Међународног дана толеранције, са ученицима првог образовног циклуса ОШ "Станоје Миљковић" у Шарбановцу реализована је радионица. Игром "У аутобусу" проверено је колико су ученици толерантни. Било је јако занимљиво.
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ТОЛЕРАНЦИЈЕ У БРЕСТОВЦУ

Толеранција представља прихватање различитости у најширем смислу и свест да свако људско биће заслужује поштовање. То није израз слабости, попустљивости нити је негативна особина. Толерантна особа је она која се држи својих уверења, али и прихвата чињеницу да и други имају право на своје мишљење као и право да буду оно што јесу. Поводом обележавања Међународног дана толеранције, у ОШ "Станоје Миљковић" у Брестовцу, учитељице Невенка Петровић и Драгана Стојановић организовале су и реализовале радионицу под називом "Бродом до пустог острва". Учесници ове радионице били су ученици четвртог разреда.
КВИЗ О ВУКУ КАРАЏИЋУ

Ученици 7. и 8. разреда ОШ "Станоје Миљковић" у Брестовцу обележили су Вукову недељу уз занимљиви квиз о животу и раду Вука Стефановића Караџића. Поред занимљивих питања ученици су решавали и асоцијације. Наставнице Милана Предић и Александра Миловановић осмислиле су квиз и опробале се у улози водитеља. Сви су уживали и забављали се уз занимљива питања.
Вукова недеља у Шарбановцу

Поводом Вукове недеље, ученицима првог образовног циклуса су на продуженом боравку кроз презентацију представљени живот и дело Вука Стефановића Караџића. Мали уметници су затим илустровали нашег творца азбуке. Наредног дана, ангажовањем свих учитеља организована је радионица на којој су ученици утврдили своје знање о Вуку. Било је ту разних игара: слагалица, укрштеница, осмосмерки, састављања пословица. Прваци су уживали правећи Вукове бркове. Играјући се, заједно смо закључили - ХВАЛА ВУКУ ЗА АЗБУКУ!
ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ

“Тако је овај манастир Свете Петке подигнут на једном врло лепом узвишеном и љупком месту од кога се надалеко на све стране даде видети и готово би се могло рећи да ни један манастир није на лепшем и удеснијем месту, а ни на чистијем ваздуху него овај у нашој отаџбини.” Рекао је једном приликом наш ботаничар и писац Јосиф Веселић... Ученици првог образовног циклуса ОШ "Станоје Миљковић" у Брестовцу одлучили су да новцем који су прикупили на дечијем вашару, купе хигијенска средства и дарују их онима којима је то потребно. Дана 11.11.2018. године упутили су се ка манастиру Света Петка, тачније обишли су Дом за особе са сметњама у развоју који се налази при манастиру. Изазвали су буру радости својим гестом. Лепо су дочекани од стране посвећених монахиња Свете Петке као и њихових штићеница са којима су провели један јако леп дан кроз дружење и разговор.
Турнир у рукомету

08.11.2018. године, поводом обележавања Дана школе ОШ "Вук Караџић", ученице наше школе учествовале су на такмичењу у мини рукомету. Све похвале нашим ученицама, као и њиховом ментору, Тањи Жикић, наставнику фузичког васпитања.
ОСТАШЕ НАМ ПОСЛЕ ВУКА ЛЕПА СЛОВА И АЗБУКА

Поводом обележавања недеље посвећене нашем највећем просветитељу, Вуку Караџићу, у ОШ "Станоје Миљковић" у Брестовцу организована је пригодна приредба а потом и квиз. Учесници ових активности били су ученици првог образовног циклуса.
СЕДМИ НАУЧНИ БУМ УДАРА У УМ

Дана 3.11.2018. године у ОШ „3. октобар“ у Бору одржан је седми по реду Фестивал науке „ТИМОЧКИ НАУЧНИ ТОРНАДО“. Под слоганом ,,Седми научни бум удара у ум“ Фестивал је окупио 650 учесника, 35 институција као и основне и средње школе широм Тимочке крајне, а разним експериментима и активностима присуствовало је више хиљада посетилаца. Ученици наше школе су имали запажено учешће на поменутом Фестивалу, где су у сарадњи са својим менторима приказали експерименте, историјске и етнолошке поставке као и квизове знања из области биологије, хемије и историје. Ментори на поменутој манифестацији су били Александар Богосављевић (наставник биологије), Снежана Каличанин (наставник хемије), Горан Станковић (наставник математике), Александар Обреновић (наставник математике), Снежана Живковић (наставник историје), Зорица Андрејић (учитељ), Невенка Петровић (учитељ), Бобана Блажевић (учитељ) и Мила Јовановић (учитељ). Учешће на поменутој манифестацији узео је и Александар Динић (наставник физичког васпитања) израдом презентације у оквиру маркетинга школе. Ученице наше школе Мила Марић и Наташа Јовановић освојиле су награду у категорији најбољег експеримента за ученике старијих разреда свих основних школа за извођење огледа ,,Сазнај своју крвну групу“ (ментор: Александар Богосављевић) чиме је ова манифестација попримила додатну чар за нашу школу. Свим ученицима и њиховим менторима желимо и даље успешан рад у циљу успешне промоције наше мале школе великог срца. Додај фотографије
Биологија на креативан начин

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У МИНИ ФУДБАЛУ

23.10. и 24.10.2018. године ученици наше школе учествовали су на Општинском такмичењу у мини фудбалу, у мушкој и женској конкуренцији. Прдводили су их ментори, наставници физичког васпитања, Тања Жикић и Александар Динић. Све похвале ученицима и њиховим менторима.