Малац Радозналац

Радови предшколаца из Метовнице објављени у часопису "Малац Радозналац".
OПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Дана 16.03.2019. године у ОШ "Ђура Јакшић" у Кривељу одржано је општинско такмичење из технике и технологије. Ученице наше школе постигле су завидне резултате: Милица Курдумановић (5/1) - 1. место, Наталија Владић (5/3) - 2. место, Бобана Николић (6/1) - 1. место, Александра Крачуновић (6/3) - 2. место. Све похвале ученицама и њиховом ментору, наставници технике и технологије Ивани Поповић. Желимо им пуно среће на окружном такмичењу.
РАДИОНИЦА "ПРСТИЋИ"

У оквиру пројекта "Читалићи 2019." ученици четвртог разреда у Брестовцу реализовали су радионицу "Прстићи" драматизацијом текста "Забринути родитељи" где су главни "глумци" били од папира а померали су их ученици својим спретним прстима.
РАДИОНИЦА У ШАРБАНОВЦУ - ВЛАШКЕ УМОТВОРИНЕ

Ученици који похађају часове влашког говора са елементима националне културе учествовали су у једној занимљивој радионици а имали су и гостујућег предавача Марковић Љубу који је иначе говорник влашких умотворина и дугогодишњи учесник на манифестацијама "Купусијада", "Омољанци", "Сабор фрулаша"...
ОСМОМАРТОВСКА ИЗЛОЖБА У МЕТОВНИЦИ

Поводом Дана жена одржане су радионице са децом припремне предшколске групе и са ученицима првог и другог образовног циклуса на којима су израђене честитке, ликовни радови и пригодни поклони. Радионице и изложбу реализовали су: Дијана Маринковић (наставник српског језика и књижевности), Ана Бунановић (васпитач), Дејан Марковић (наставник разредне наставе) и Радомир Жоњић (наставник разредне наставе).
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 8. МАРТА У БРЕСТОВЦУ

Ученици првог образовног циклуса ОШ "Станоје Миљковић" у Брестовцу организовали су приредбу и подсетили све присутне да "Са женом све почиње". Чуле су се речи "Мартовског подсетника", гласови који су певали "Најлепша мама на свету...", распевани хор који је истицао да су "Мама и тата цвета два" и тврдили да "Браћу не доносе роде". На радост свих присутних жена уз незаобилазну еуфорију деце овај дан остаће у сећању свих присутних мајки, баки, тетки, учитељица и васпитачица.
"ХВАЛА ТИ МАМА"

Поводом обележавања 8. марта одржана је радионица под називом "Хвала ти мама" у којој су учествовали ученици другог образовног циклуса наше школе у Брестовцу. Организатори и реализатори радионице биле су наставнице српског језика Александра Миловановић и Милана Предић.
8. МАРТ У ШАРБАНОВЦУ

Ученици школе у Шарбановцу су у госте позвали маме и баке и покушали да им улепшају дан. Рецитовали су им песме, певали, играли и кроз презентацију захвалили и исказали љубав. Мамама и бакама су поклонили честитке и цветиће које су правили са учитељима у школи.
Читалачки клуб - радионица

У жељи да промовишемо читање и ове године настављамо сарадњу са Издавачком кућом ,,Кlett". У ОШ "Станоје Миљковић", издвојеном одељењу школе у Метовници, одржана је друга радионица Читалачког клуба у којој је обрађен победнички роман ,,Јаје, млеко, вода..." Мине Д. Тодоровић. Ментор Читалачког клуба и реализатор активности била је Дијана Маринковић, наставник српског језика и књижевности.
ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

На општинском такмичењу из француског језика одржаном 24.02.2019. године, у ОШ "Душан Радовић" у Бору, ученица наше школе, Мила Марић освојила је друго место и пласирала се на окружно такмичење. Све похвале ученици као и њеном ментору, наставници француског језика Магдалени Алексић.