СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА 2019.

20.11.2019. године поводом обележавања Светског дана детета, за ученике првог образовног циклуса и предшколску групу, одржана је радионица под називом "Уз игру се лепше расте" . Реализатори ове активности биле су: учитељице Невенка Петровић и Драгана Стојановић, васпитачица Ана Бунановић и наставница енглеског језика Марија Србуловић.
"БУДИ ТОЛЕРАНТАН"

Под слоганом "Буди толерантан" у продуженом боравку у Шарбановцу обележили смо Међународни дан толеранције. Ученици су гледали образовни филм "Дан толеранције", разговарали о приказаним ситуацијама, а затим реализовали радионицу "Групе којима припадам".
Турнир у малом фудбалу 2019.

У ОШ "Вук Караџић" у Бору је у среду, 13.11.2019. године, поводом Дана школе одржан турнир у малом фудбалу. Наша мушка екипа заузела је треће место. Све похвале ученицима као и њиховом ментору, наставнику физичког и здравственог васпитања, Александру Динићу.
Мини кошаркашка лига града Бора

У периоду од 20. октобра до 10. новембра 2019. године реализована је друга, јесења фаза Мини лиге у кошарци за ученике основних школа из Бора у организацији Кошаркашког савеза града Бора. Наша школа је као и претходних година била активни учесник овог такмичења и остварила запажени резултат. Екипу наше школе чинили су ученици: Ксенија Билановић, Кристина Стојкановћ, Ивана Бугариновић, Анђела Арсић, Шана Видојевић, Ања Драгојић, Мартина Мартиновић, Јана Рајић, Станко Видојевић, Лазар Драгомировић, Вук Траиловић, Димитрије Стојановић, Стефан Петрујкић, Михајло Милошевић, Јован Јовањика, Матеа Кржановић, Симон Човикановић и Душан Билановић. Екипу су за такмичење припремали наставници физичког и здравственог васпитања Тања Жикић и Александар Динић. Подршку екипи пружио је дииректор школе Александар Влаховић. Ученици наше школе су за учешће на такмичењу добили мајице, дипломе и пехаре. Школа је за успешну сарадњу са Кошаркашким савезом награђена дипломом и пехаром за учешће у такмичењу и исказани "фер-плеј". Честитамо нашим успешним спортистима, њиховим породицама и наставницима на одличном резултату и желимо пуно успеха у даљем раду.
УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Дана 15.11.2019. године је у издвојеном одељењу у Шарбановцу, наставник математике Александар Обреновић одржао угледни час у одељењу осмог разреда. Ученици су имали активну улогу и уз подршку наставника извели су формуле површине призме, што је био и циљ часа. Путем слика и видео записа преносимо део радне атмосфере. Пилот пројекат "Школа за 21.век"
УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

У ОШ ,,3. октобар" у Бору 10, 11. и 12.10.2019. године реализован је семинар ,,Подучавање критичком мишљењу и решавању проблема" у оквиру пројекта ,,Школе за 21. век". Наша школа је део овог пилот-пројекта. Прихватили смо изазов да у наредном периоду подстичемо развој критичког мишљења, као и дигиталних вештина, вештина решавања проблема код наших ученика. Том приликом наставница српског језика и књижевности, Дијана Маринковић, одржала је угледни час у одељењу 6/2. Наставну јединицу ,,Плава звезда" Мирослава Антића реализовала је применивши стечена знања са обуке. Ученици су кроз радионичарски рад применили технику мапе ума и шест шешира.
УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

У оквиру пројекта "Школе за 21. век", дана 06.11.2019. године, реализован је угледни час из предмета Техника и технологија. Циљ часа био је подстицање развоја критичког мишљења као и дигиталних вештина код ученика што је наставница технике и технологије, Ивана Поповић и учинила имплементирањем технике "Мапе ума" и микробитова у настави.
Јесења изложба у Шарбановцу 2019.

Традиционално, као и сваке године, са ученицима првог образовног циклуса реализована је јесења изложба. Реализатори ове активности били су учитељи Мила Јовановић, Јасна Стојановић Лападатовић, Божидар Живковић, Бобана Блажевић и васпитачица Ана Драгојић.
Стваралаштво Вука Стефановића Караџића

У петак 8. новембра поводом Вукове недеље ученици VIII разреда са наставницом Миланом Предић реализовали су радионицу „Стваралаштво Вука Стефановића Караџића“
„Ми о вуку, а Вук у Буквару“

Поводом обележавања Вукове недеље, ученици првог образовног циклуса у Брестовцу одржали су радионицу са пригодним програмом, под називом „Ми о вуку, а Вук у Буквару“.