Божићна приредба у Метовници 2019.

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику - Божићу, 23.12.2019 у школи у Метовници одржана је Божићна приредба у организацији вероучитеља Валентине Грујић на којој су учествовали ученици који похађају верску наставу.
РАДИОНИЦА - ИЗРАДА УКРАСА И ЧЕСТИТКИ

Ученици припремног предшколског програма из Шарбановца са васпитачицом Аном Драгојић реализовали су радионицу са родитељима. Направљено је пуно украса и честитки које ће бити приказане у Улици дечјег осмеха.
Недеља школског спорта 2019.

У периоду од 9. од 13. децембра одржан је турнир у стоном тенису у оквиру "Недеље школског спорта". На турниру су учествовали ученици и ученице од V до VIII разреда. Најуспешнијима су подељене дипломе. Такмичење су организовали наставници физичког васпитања Тања Жикић и Александар Динић.
Читамо, бројимо, бојимо...

Да се уз игру лакше учи открили су нам наши првачићи из Шарбановца, који су са својом учитељицом, Бобаном Блажевић, реализовали пројектну наставу из математике. Под слоганом ,,Читамо, бројимо, бојимо.." ова активност измамила је осмехе и одушевљење наших првака. Браво за наше I-3 и учитељицу Бобану!
Биологија и живот

Биологија и живот...хм?! Постоји ли икаква корелација у томе? Наравно да постоји! Биологија је наука о животу! Како настаје један ,,живот“ и како се исти ,,развија“ одгонетнули су нам наши петаци из Брестовца, који су са својим предметним наставником биологије, Александром Богосављевићем, кроз занимљив експеримент, приказали раст и развиће биљака. Браво за наше 5-1!
Уручене дипломе награђеним наставницима на конкурсу

Министарство трговине, туризма и телекомуникација спровело је осми пo реду Наградни конкурс за наставнике основних школа "Дигитални час" у школској 2019/2020. години, чији је циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава, односно употреба информационих технологија које су применљиве у настави и усклађене са исходима и задацима часа. Државна секретарка у Министарству трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић, честитала је наставницима који су освојили награде на конкурсу "Дигитални час", на свечаном уручењу диплома у Скупштини града Београда, поручивши им да је њихова улога од изузетног значаја у усмеравању ученика у дигиталном окружењу. Међу награђенима била је наставница технике и технологије, Ивана Поповић са радом "Micro:bit и саобраћај " који је реализовала са ученицима шестог разреда у Шарбановцу. Рад је награђен трећом наградом.
"Природа на дар"

Које су благодети лековитог биља открили су нам ученици одељења I-3 са својом учитељицом Бобаном Блажевић. Уз помоћ мудрости традиције и научних сазнања наши ђаци прваци из Шарбановца организовали су одељењску чајанку. Под слоганом ,,Природа на дар“ чајанка је измамила осмех код свих ученика, али и присутних колега, наставног и ненаставног особља.

Разоткривање...Кога, чега? Нее, нису падежи у питању овога пута. Хмм...нећемо вас држати у неизвесности још дуго. Одговор је прилично једноставан...Наука! Да, да... ,,разоткривање" науке.Да наука не зна за године и да је добро расположење једини ,,окидач“ у свету спознаје нових сазнања доказали су нам ученици наше школе, посетиоци Фестивала науке у Београду. Под слоганом ,,Разоткривање“ Фестивал је привукао велики број ученика школе који су у пратњи својих наставника, Александра Богосављевића- наставника биологије и Снежане Каличанин- наставника хемије, уживали у чарима науке. Велику захвалност, за реализацију посете Фестивалу, дугујемо Друштву младих истраживача Бор који су увек спремни да нам омогуће услове за испуњење жеља наших ученика.
"Није тешко бити фин"

Наши мали глумци :)
Читалићи: Заставе измишљеног места

Ученици четвртог разреда издвојеног одељења у Шарбановцу отпутовали су крилима маште у своја замишљена места. Путовање је на њих оставило јак утисак, па су одлучили да направе и заставе. Посетили су Земљу Слаткиша, Новогодишњи Град, Град Забаве, Небеско Острво и многа друга. Путовање им је омогућио и са њима путовао њихов учитељ Божидар Живковић.