АСТРОНОМИЈА - ПУТ ДО ЗВЕЗДА

Дана 12.06.2014.године у нашој школи реализована је радионица „Астрономија - пут до звезда“ у оквиру услуге професионалне орјентације. Идеја радионице је да се ученици упознају са астронимијом као науком, да испробају праксу и да на крају сами дођу до закључака шта је потребно да би неко био успешан астроном и коју школу је потребно завршити да би се добиле квалификације. Реализатори радионице били су наставници наше школе Милан Миленковић и Ивана Поповић. Радионица је реализована у потпуности и још мало више јер је искориштен моменат да се посматрају и Сатурнови престенови. Како слике говоре хиљаду речи погледајте слике за које се надамо да ће пренети делић атмосфере која је владала у току извођења радионице.