"Дан интелигенције"

Ученици наше школе учествовали су у међународној акцији "Дан интелигенције", коју је покренула Менса Србије са идејом да се обележи дан њеног оснивања 1.октобар. Акција траје током целог месеца. Наши ученици 4-1, 1-3,2-3 и 3-3 су "тренирали" мозак разним логичким, изазовним и подстицајним задацима. Реализоване су следеће активности: 4-1: Израда и изложба танграма; 1-3: Знам да знам (геоплан и танграм); 2-3: Квиз (састављање танграма, уочавање геометријских фигура и решавање занимљивих логичких задатака); 3-3: Танграм и геометријске фигуре (састављање танграма и проналажење геометријских фигура на слици). Активности су реализовали учитељи Бобана Блажевић, Божидар Живковић, Јасна Стојановић Лападатовић и Мила Јовановић.