Литерарни конкурс - "Зашто волим Србију?"

Хуманитарна организација Дечје срце, уз подршку Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, расписала је литерарни конкурс на тему ,,Зашто волим Србију?". Слоган овогодишње Дечје недеље је познати стих нашег чувеног песника Јована Јовановића Змаја ,,Подељена срећа, два пута је већа". На конкурс је пристигло више од 600 радова, а награђено је 50. Међу награђенима је рад ученика наше школе Николе Брчића. Стручну комисију су чинили Љубивоје Ршумовић, Перо Зубац и Мирјана Булатовић. Манифестација је затворена 11. октобра на церемонији која је уприличена у Палати Србија када су добитницима уручене дипломе и награде. Завршној свечаности присуствовао је председник Републике Србије Александар Вучић. Честитамо Николи Брчићу и његовом ментору Дијани Маринковић, наставнику српског језика и књижевности.