Micro:bit у улози термометра

У оквиру пројекта ,,Школе за 21. век" троје колега из наше школе (Дијана Маринковић, Ивана Поповић и Александар Обреновић) реализовали су пројекат на тему: Мерење температуре по учионицама. Циљ пројекта је одређивање најтоплије и најхладније учионице у матичној школи и издвојеним одељењима школе. Пројекат су реализовали уз помоћ микробита. Како је изгледала реализација активности можете видети на фотографијама које вам достављамо у прилогу. Похваљујемо наставнике који су носиоци пројекта и све ученике другог образовног циклуса који су учествовали. Захваљујемо се наставницима (Сандра Ћеранић, Милош Николић, Дарко Величковић, Александар Богосављевић, Милан Миленковић) који су се придружили и помогли да замишљена активност буде остварена на адекватан начин.