,,ЗАМИСЛИ СВЕ...ЧУДА СУ СВУДА"

Дана 2.11.2019. године у ОШ „3. октобар“ у Бору одржан је осми по реду Фестивал науке „ТИМОЧКИ НАУЧНИ ТОРНАДО“. Под слоганом ,,ЗАМИСЛИ СВЕ...ЧУДА СУ СВУДА“ Фестивал је окупио велики број учесника, институција као и основне и средње школе широм Тимочке крајне, а разним експериментима и активностима присуствовало је више хиљада посетилаца. Ученици наше школе су имали запажено учешће на поменутом Фестивалу, где су у сарадњи са својим менторима приказали различите експерименте, математичке стратегије, историјске поставке као и квизове знања из области историје и географије. Једна од атракција овогодишњег фестивала била је и демонстрација лансирања ракета, коју у оквиру секције ,,Ракетно моделарство“ реализује наставник физике, Милан Миленковић. Ментори на поменутој манифестацији су били Александар Богосављевић (наставник биологије, координатор активности за ОШ ,,Станоје Миљковић“), Снежана Каличанин (наставник хемије), Снежана Живковић (наставник историје), Александар Обреновић (наставник математике), Сандра Ћеранић (наставник географије), Милан Миленковић (наставник физике), Бобана Блажевић (учитељ), Мила Јовановић (учитељ), Невенка Петровић (учитељ), Јасна Стојановић- Лападатовић (учитељ у продуженом боравку) и Божидар Живковић (учитељ). Учешће на поменутој манифестацији узео је и Александар Динић (наставник физичког и здравственог васпитања) израдом презентације у оквиру маркетинга школе. Своју несебичну подршку у реализацији свих активности поменутог Фестивала пружили су директор школе, Александар Влаховић и педагог школе, Милена Андријевић. Свим учесницима Фестивала и њиховим менторима желимо и даље успешан рад у циљу квалитетне промоције наше мале школе великог срца.