ДЕЧЈА НЕДЕЉА У МАТИЧНОЈ ШКОЛИ 2019.

У матичној школи је обележена Дечија недеља под слоганом „Да право свако дете ужива лако“. Дечија недеља је симбол октобра месеца и обележава се у целом свету. И наша школа, као и ранијих година, узела је учешће и обележила је на пригодан начин. Том приликом биле су организоване многе активности у којима су деца била главни актери, а учитељи и наставници подршка у припреми и реализацији. У периоду од 07.10. до 11.10. традиционално песмом и игром ученика осврнули смо се на дечија права низом активности: - Квиз „Испеци па реци“ – Ученици V и VI разреда су учествовали у квизу и показали завидно знање из књижевности, док су ученици VII и VIII разреда проверавали своје знање и пружали подршку - У Брестовцу је у организацији Тима за заштиту ученика реализован радни састанак Ученичког парламента и Вршњачког тима. Теме састанка биле су: Анализа безбедности деце и ученика у установи и Оствареност дечјих права у установи. Састанку су присуствовали: директор школе Александар Влаховић, педагог Милена Андријевић и наставници координатори Вршњачког тима Мила Јовановић и Снежана Живковић. - Ученици првог образовног циклуса организовали су приредбу на тему под слоганом Дечије недеље „Да право свако дете ужива лако“ где су кроз песмице, рецитације и драмске приказе истицана дечија права, али и обавезе. Такође, ученици су учествовали у изради паноа на тему „Мој друг и другарица“ и „Имамо право, али и обавезе“ - Припадници МУП-а Бор реализовали су предавање "Безбедност деце у саобраћају" и приказали вежбу под називом "Полиција у служби грађана". Ученици су имали прилику да обиђу полицијско возило и испробају полицијску опрему. - Маскенбал под слоганом "Заврти планету, путуј по свету" - ученици су својим маскама представили различите расе и народе света. Дипломом и поклоном су награђене најоригиналније маске. Прво место је освојила ученица првог разреда Сања Радуљесковић, друго место је освојила ученица другог разреда Лена Човикановић и треће место је освојио ученик првог разреда Вук Марковић док су деца из припремне предшколске групе похваљена.