ДЕЧЈА НЕДЕЉА У ШАРБАНОВЦУ 2019.

Дечја недеља је и ове године под слоганом "Да право свако дете ужива лако", у периоду од 7.10. до 11.10, традиционално песмом и игром ученика првог образовног циклуса и ППП обележена у издвојеном одељењу ОШ "Станоје Миљковић" у Шарбановцу низом активности: 7.10. - "Мостови међу генерацијама"-ученици су кроз разговор и документарни филм разговарали о томе како помоћи старим лицима и о лепом понашању. 8.10. - Маскенбал под слоганом "Заврти планету, путуј по свету" - ученици су својим маскама представили различите расе и народе света. Награђене су најоригиналније маске по разредима. 9.10. - Спортски дан - ученици су се у мешовитим групама надметали у спретности и брзини. 10.10.- Радионица "Моје право на изражавање" - учествовали су ученици првог образовног циклуса и чланови Вршњачког тима. Кроз разговор и радионицу ученици су израдили пано који је постављен у холу школе. Припадници МУП-а Бор реализовали су предавање "Безбедност деце у саобраћају" и приказали вежбу под називом "Полиција у служби грађана". 11.10. - "Играмо и певамо"-песмом и игром смо завршили Дечју недељу.