МЕЂУНАРОДНА СМОТРА ЧИТАЛАШТВА "ЧИТАЛИЋИ 2019."

25. маја 2019. године ученици наше школе учествовали су на Међународној смотри читалаштва „Читалићи 2019“ у Мачкату. Иако је ово прва година реализовања овог пројекта у нашој школи, наши ученици су показали велико интересовање и одличан успех на такмичењу. Ученици припремног предшколског програма из Метовнице и Шарбановца такмичили су се у категорији „Креативци“ и својим групним радом –Прстић торбицом, освојили 3. место (ментори: Ана Бунановић и Јасна Стојановић Лападатовић). Ученица трећег разреда, Анђела Ђурић из Шарбановца је са својим читалачким дневником освојила 3. место (ментор Јасна Стојановић Лападатовић). Јелена Адамовић, ученица 8.разреда из Шарбановца је учествовала у такмичарској категорији „Кликераши“ и заузела 6. место (ментор Мира Стевановић). У такмичарској категорији „Гласници“ представљен је штанд под називом „Брестовачки читалићи“ (ментори Мира Стевановић, Ана Бунановић и Јасна Стојановић Лападатовић). Након гласања координатора свих школа, са 75 гласова заузели смо 8. место (од 29 штандова). У Мачкату ученици су имали прилике да сретну многе песнике, да се друже и уживају у маскембалу. Након такмичења ученици су посетили Дино парк на Златибору. Слике саме говоре какав је то доживљај био за све.