Еколошки дани у нашој школи

У нашој школи, дана 23.5.2019.године, су обележени Светски дан биодиверзитета и Европски дан паркова различитим активностима везаним за поменуте еколошке датуме. Ученици школе, родитељи ученика и наше колеге су уживали у предавању ученице наше школе Миле Марић на тему ,,Угрожавање и заштита биодиверзитета", али и у представи ,,Ђубрићи” коју су организовали ученици ОШ ,,Душан Радовић" са њиховом наставницом биологије, Наташом Ранђеловић. Такође, ученици су имали прилике да се такмиче у квизу знања на тему ,,Биодиверзитет" . Најмлађим ученицима школе компанија Zijin Rakita и Друштво младих истраживача поделили су награде за најбоље ликовне и литерарне радове на тему заштите животне средине у оквиру акције ,,Чистије реке-здравија села" . Реализатор поменуте активности био је наставник биологије, Александар Богосављевић, а своју несебичну помоћ у сарадњи пружили су директор школе Александар Влаховић, Друштво младих истраживача Бор, компанија Zijin Rakita као и ЈП ,,Србија шуме" који су као поклон школи донирали садницу вирџинијске клеке која је засађена у дворишту школе.