Квиз „Пиши као што говориш!“ 2019.

У оквиру прославе Дана школе у Брестовцу је 16. маја 2019. године реализован квиз „Пиши као што говориш!“ Тема овогодишњег квиза била је „Школа је свитање живота“, а најважнији сегмент квиза био је посвећен песнику Добрици Ерићу и његовом стваралаштву. Ученици су показали и одлично познавање живота и рада Станоја Миљковића као и историјата школе, а добро су се снашли и у играма које промовишу писменост и познавање опште културе. У квизу су учествовали ученици петог разреда: - из Брестовца: Милица Курдумановић, Марко Ћирић, Душан Билановић и Станко Видојевић, - из Метовнице: Милица Крачуновић, Драгана Вацић, Вељко Васиљевић и Вељко Новаковић - из Шарбановца: Марија Сараковић, Анита Џемаиловић, Анастасија Лупуловић, Александар Лупуловић. Победила је екипа ученика из Брестовца. Директор школе, Александар Влаховић, похвалио је ученике за исказано знање и доделио свим учесницима похвалнице и пригодне награде. Екипе су за квиз припремале наставнице српског језика Александра Миловановић, Дијана Маринковић и Мира Стевановић, а организатори су наставница историје Снежана Живковић и Вршњачки тим школе који је представљала Мила Марић. Честитамо свим учесницима квиза и њиховим наставницама!