ДЕЧИЈА НЕДЕЉА - БРЕСТОВАЦ

Дечија недеља је симбол октобра месеца и обележава се у целом свету. И наша школа, као и ранијих година, узела је учешће и обележила је на пригодан начин. Том приликом биле су организоване многе активности у којима су деца била главни актери, а учитељи и наставници подршка у припреми и реализацији. 02.10.2018. Дечију недељу смо започели сусретом са нама драгом наставницом која је у пензији Мирјаном Антонијевић. Кроз причу нам је сликовито приближила лик своје учитељице, наставника, атмосферу са часа, начин на који је проводила слободно време. На крају овог дружења наставница Мира се зе тренутак вратила у своју професионалну улогу и са четвртацима обновила градиво из наставног предмета Природа и друштво. Низале су се активности и у наставку седмице... У среду 04.октобра ученици првог циклуса су учествовали у приредби под називом „Дечије стваралаштво“. Јак аплауз, слике и видео снимци говоре у прилог успешности ове активности. Тог дана ученици другог образовног циклуса учествовали су у квизу „Покажи шта знаш“. У петак 05. октобра, на школском терену, ученици свих разреда учествовали су у спортским активностима под називом „Шутирај на кош - не шутирај друга“. Такође, у школском дворишту матичне школе организован је и Дечији вашар. Ова активност окупила је ученике, чланове њихових породица и наставнике, управо ово дружење је заокружило манифестацију. Од прикупљеног новца чланови Савета родитеља купили су поклоне за децу, која живе у Конаку при манастиру Света Петка. И за крај „Загрљај- одрастање без насиља“. Путем загрљаја смо подржали онлине кампању и послали јасну поруку СТОП НАСИЉУ!