Седница ученичких парламената

Поводом обележавања Дечје недеље организација Пријатељи деце Србије позвала је представнике Ученичког парламента наше школе да учествују на Седници представника ученичких парламената Републике Србије и деце активиста у области права деце. Ученички парламент наше школе представљали су Марта Драгомировић, председник и Марко Митаковић, заменик председника парламента. Седница је одржана 2.10.2018. у Народној скупштини у Београду под називом „Како препознати и шта урадити - за одрастање без насиља“.Присуствовали су представници 50 школа Представницима парламената обратили су се: проф.др Владимир Маринковић, потпредседник Народне скупштине и члан Одбора за права детета, Биљана Лајовић, представница Јединице за заштиту деце од насиља Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Оливера Зечевић, чланица Савета Владе РС за права детета испред Министарства унутрашњих послова, представници Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, УНИЦЕФ-а и Института за јавно здравље.