Потрага за благом

У оквиру прославе Дана школе у периоду од 14. до 16. маја 2018. у матичној школи у Брестовцу и у издвојеним одељењима у Метовници и Шарбановцу за ученике првог образовног циклуса реализована је радионица „Потрага за благом“. У радионицу су била укључена и деца из припремног предшколског програма. Укупан број учесника је 109.Ученици су показали велико интересовање за учешће у радионици и усвојили правила понашања која је неопходно поштовати при реализацији било које активности. Успешно су решили све задатке, загонетке и логичке задатке и заједно кроз разговор дошли до закључка да је благо у нематеријалним вредностима као што су: породица, деца, пријатељство, школа, здравље, знање, љубав... Организатори и реализатори активности су координатор Тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања Снежана Живковић, Вршњачки тим и Ученички парламент. Помоћ у реализацији су пружиле одељењске старешине млађих разреда и директор школе Александар Влаховић који је учесницима доделио дипломе и награде.