Здрав живот без цигарета

Ученице седмог разреда, Марта Драгомировић и Ана Голубовић, представнице Ученичког парламента и Вршњачког тима, одржале су на седници Наставничког већа 18.4.2018. предавање за чланове Наставничког већа на тему ,,Здрав живот без цигарета". Ова активност је реализована у оквиру програма Здравственог васпитања, рада Вршњачког тима и сарадње Ученичког парламента са Стручним тимом за здравствену и социјалну заштиту. Директор школе, Александар Влаховић је подржао иницијативу да ученици добију прилику да искажу своје потенцијале у различитим активностима и да преузму улогу едукатора и да на тај начин стекну бољи увид у професију својих наставника. У реализацији активности кроз стручно усмеравање рада ученица, учествовао је наставник биологије Александар Богосављевић, а подршку у реализацији дала је координатор рада Вршњачког тима наставница историје Снежана Живковић. Наставници су имали прилику да се упознају са свим здравственим ризицима које са собом носи конзумирање дувана и дуванских производа. Ученице су охрабриле наставнике да покушају да у интересу унапређења свог здравља и квалитета живота искључе или смање конзумирање дуванских производа. Ученице су показале високи степен озбиљности и храбрости у јавном наступу и исказивању својих ставова. Презентација је била едукативна, информативна и ефектна. Ученице су кроз интеракцију са наставницима успеле да их заинтересују за тему, одрже потпуну пажњу и покрену дискусију о овој теми.Наставници су подржали ову активност и похвалили ученице за реализовано предавање.