Дебата Друштвене мреже – „Log out“ насиље!

У организацији Тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, Вршњачког тима и Ученичког парламента у Основној школи „Станоје Миљковић“ у Брестовцу 29.3.2018. године одржано је прво дебатно такмичење ученика школе на тему: Друштвене мреже – „Log out“ насиље! Учествовале су екипе: 1. Брестовац: Мила Марић, Наташа Драгомировић, Тијана Илић, Никола Калиновић 2. Метовница: Милош Мировић, Лазар Бешиновић, Марко Макуловић, Јелица Кринић 3.Шарбановац: Јелена Адамовић, Немања Србуловић, Неда Пезеровић, Теодора Крачуновић. Програм дебате је припремила и помогла ученицима у припреми за дебату наставница историје и координатор рада Тима за заштиту ученика и Вршњачког тима, Снежана Живковић. Подршку ученицима у процесу припрема пружили су и наставници Силвија Тодоровић и Александар Динић. Екипе су имале задатак да представе друштвене мреже, облике, историјат, заступљеност, карактеристике. Презентовали су позитивне и негативне аспекте друштвених мрежа. Учесници су показали велики успех у представљањуи аргументованој одбрани ставова уз поштовање правила дебате и културе дијалога и висок степен умећа комуникације. Посебан акценат је у излагањима био на злоупотреби друштвених мрежа и заштити од насиља на друштвеним мрежама и подизању свести код ученика и родитеља о свим облицима дигиталног насиља. Учесници су показали изузетну храброст прихвативши да јавно истакну и бране своје ставове пред публиком коју су чинили њихови вршњаци и наставници. Излагања су била добро припремљена, занимљива и едукативна. Комисија у саставу Александар Влаховић – директор школе, Сања Ружић – педагог школе,Мила Јовановић и Милан Миленковић – наставници, пратила је излагања учесника и проценила њихову успешност. Одлуком комисије екипа која је остварила најбољи резултат је екипа ученика из Шарбановца. Појединачно је најбољи резултат остварила ученица Тијана Илић из Брестовца. Јединствени став чланова комисије да су сви учесници били одлични. Директор школе, Александар Влаховић, који је и иницирао реализацију дебате, похвалио је све ученике, исказао задовољство показаним знањем, охрабрио их да наставе да развијају своје способности и интересовања и наградио све учеснике. Организатори дебатног такмичења честитају свим учесницима на показаној храбрости и знању и захваљују свим ученицима и наставницима који су својим присуством пружили допринос и подршку овој активности.